Pro bono партнерство – новий інструмент співпраці з бізнесом
Кожна ініціатива потребує підтримки. Остання не обов’язково має проявлятись у фінансовому еквіваленті. Зараз допомогти можна й консультацією висококваліфікованого фахівця або ж послугою, яку надає окрема організація. Головне – правильно сформулювати запит й прийти з ним до людини, яка його зрозуміє й допоможе вирішити проблему. У такій ситуації маємо справу з pro bono партнерством – наданням професійних послуг для загального блага, відомою у світі співпрацею між бізнесом та свідомими громадянами. Відтепер це стало поширеною практикою і в Україні. За певних обставин майже у всіх сферах впроваджено надання професійних послуг на безоплатній основі. Це по-різному називається, відбувається у найрізноманітніших форматах і стрімко поширюється.
Важливо, конкретно сформулювати свою потребу. З цим у більшості заявників виникають проблеми. Адже вони не розуміють, у який спосіб можуть отримати необхідну підтримку, тому їх зустрічі супроводжуються розмовами ні про що та проханнями: «Допоможіть хоч чимось…». Зрештою усе зводиться до випрошування фінансової допомоги. Для прикладу, кожній організації відтепер потрібен інформаційний ресурс у вигляді веб-сайту, на його розробку звертаються за коштами до грантодавців, інвесторів та інших донорських організацій Європи і світу.
Натомість компанія пропонує не суму, що її просить заявник, а послуги розробника, співробітника фірми, й зобов’язується оплатити йому роботу. Проблема вирішується. Обидві сторони задоволені результатом. От за такою схемою й розвивається pro bono партнерство з представниками бізнес-структур. Тішить, що інтелектуальна праця, імплементована у послуги, сприяє налагодженню співробітництва між різними середовищами.
Педставники сфери бізнесу цінують чіткість й оперативність. Натомість особи із середовища громадськості, благодійних ініціатив, освітяни й науковці не завжди вміють швидко висловити свою потребу й запропонувати її вирішення. Одним із завдань, які ставить перша в Україні школа грантових можливостей GetGrant–School, є допомогти кожній людині, як з досвідом, так і без нього, формулювати правильні запити потреб, описувати їх та перетворювати в успішні проєктні пропозиції. Сфера діяльності не важлива, головне засвоїти підхід, який є запорукою здійснення Вашої мрії – нового зразку для чергового експерименту, реставрації будинку, запуску благодійного фонду тощо. Одна консультація не принесе бажаного результату, але отримання навиків на курсах освітньої платформи надає можливість опанувати теорію й прокачати її на практиці у необхідній Вам сфері діяльності. Окремий бонус – думка експерта, який працював із Вами на курсі, щодо реалізації вашої проєктної ідеї.
Швидкоплинність бізнес-стратегій дозволяє оновлювати pro bono партнерство у зворотному напрямку. Компанії самі пропонують свої послуги, наприклад, допомогти в організації тренінгів, пов’язаних із тайм-менеджментом у 8 філіях. І тоді вже осередки, які мають тренерів по тайм-менеджменту матимуть можливість їх провести.